Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki amortyzator do xc ?
05-21-2013, 21:38
RE: Jaki amortyzator do xc ?
Tutaj akurat naprawdę powinien wypowiedzieć się Piksel, bo w zakresie SID'ów posiada dość sporą wiedzę, abstrahując od sztywności Manitou itp... Tak wiec ja raczej nie pomogę, bo po prostu...nie znam się na tymSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-23-2013, 10:16
Wszystkie z przedstawionych wcześniej SID'ów są...ciężkie, choć z drugiej strony kultura pracy stoi na bardzo wysokim poziomie. Proponowałbym jednak rozejrzeć się za czymś starszym - pokroju SID'a na jaki jeździ np. Piksel - bardzo trwała konstrukcja, a przy tym lekka, choć może nie koniecznie sztywna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-23-2013, 20:08
Ja przymierzyłbym się raczej do niebieskiego, ale tak jak mówiono wcześniej - dobrze byłoby, żeby akurat w tej kwestii wypowiedział się PikselTongue
05-24-2013, 11:22
Co do tych amortyzatorów, to najwyższym modelem jest ten biało zielony. Ale nie wiem czy jest sens dopłacać te 250 za wyższy model, a nie mogę znaleźć czym się różnią. Pamiętam że tam Team miał jedną regulacje więcej niż Race, ale nie wiem czego. Po za tym to ten niebieski i biało zielony mają stare oznaczenia. Obecnie nie ma SID RACE tylko jest SID RL, podobnie z TEAM.
Kolejną rzeczą to ten niebieski ma rurę sterową 17 cm, a czarny 20,5 cm, tu zależy od twoich preferencji czy lubisz mieć wysoko kierownice, i najważniejsze czy spasuje ci do ramy jak masz np. dłuższą główkę ramy. Lepiej kupić z dłuższą rurą sterową i potem dociąć, dołożyć podkładki nad/pod mostek niż wziąć za krótki i potem żałować że za nisko kiera.
Osobiście zastanawiał bym się między czarnym, a biało zielonym. Ten niebieski za mało opisu ma na tej aukcji.

Największa baza rowerowych miejscówek w Polsce: Polish BikeParks Map
05-24-2013, 12:56
Starsze sidy z dobrymi tłumikami motion control/pure de lite nie różnią się mocno pracą od nowszych, tutaj większa rolę odgrywa sztywność, która powoduje wrażenie lepszej pracy.
Sid team różni się od race tłumikiem, w race mamy zwykłego motion controla, a w teamie wersję blacbox, ihmo różnicy w pracy wielkiej nie ma.
Osobną sprawą jest fakt, że race rzadko występuję z manetką, a team rzadko bez, czy ta manetka jest tak potrzeba, to zostawiam już do osobistych przemyśleń.
W starszych sidach różnica jest podobna - tłumik, tylko że w race mamy tłumik pure de lite bez blokady, ale z możliwością dodatkowej regulacji charakterystyki. Race pracuje nieco lepiej od teama, ale jesteśmy wtedy zmuszeni zrezygnować z blokady. Inną kwestią jest to, że pure de lite lubi być upierdliwy i nawalić w najmniej oczekiwanym momencie. Niemniej jak starszego sida, to tylko race lub wc, bo team waży niewiele mniej, niż obecne sidy, a sztywność ma taką sobie.
Z tych trzech sidów ja bym brał teama lub race ze względu na brak manetki, której osobiście nie lubię. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na pytanie, czy nieco lepszy tłumik jest wart tych kilkuset zł.
05-25-2013, 19:42
Moim zdaniem nie jest, dlatego ja brałbym Race'a, bo tak na prawdę każdy SID, bez względu na rocznik i typ tłumika pracuje naprawdę dobrze (pomijając kwestie sztywności), wybór pozostawiam jednak Tobie.
05-28-2013, 23:42
Dart - sam go posiadam Smile Dość drogi, ale spisuje się świetnie. Czasem mógłby być jednak miększy.

A Wy jakie macie opinie o doradcach kredytowych znanych w całej Polsce? Chętnie bym je poznał.
Pozdrawiam...
05-29-2013, 13:35
Dart drogi i na dodatek spisuje się świetnie? To jeden z najtańszych widelców jakie można nazwać amortyzatorami, jest ciężki, mało sztywny i kiepsko pracuje.
Chyba nigdy nie miałeś okazji przejechać się na czymś lepszym, że tak go wychwalasz.
06-03-2013, 13:05
(05-29-2013 13:35)Piksel napisał(a):  Dart drogi i na dodatek spisuje się świetnie? To jeden z najtańszych widelców jakie można nazwać amortyzatorami, jest ciężki, mało sztywny i kiepsko pracuje.
Chyba nigdy nie miałeś okazji przejechać się na czymś lepszym, że tak go wychwalasz.

Tutaj niestety muszę się zgodzić - DART II to niezły, amortyzator, lecz nic nadzwyczajnego. Owszem ciężki i pracuje średnio, choć na brak sztywności akurat bym nie narzekał. Prawda jest jednak taka, że w swojej klasie to chyba najlepsza propozycjaWink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-03-2013, 17:02
Dart II i Dart III nie są takie złe, choć radykalnych różnic ja osobiście w nich nie dostrzegam. Fakt faktem - są ciężkie, choć podobnie jak Mateusz uważam, że nadrabiają sztywnością. Kultura pracy pozstawia wiele do życzenia, choć w tym przedziale cenowym trudno o coś lepszego - no i zywotność, zdecydowanie większa niż u konkurencji
Odpowiedz