Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koła Easton
12-30-2012, 18:27
Koła Easton
Krótki film obrazujący powstawanie karbonowych kół Easton:

http://www.youtube.com/watch?v=ZxTWSTo2_4Q
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-30-2012, 20:07
RE: Koła Easton
Mimo, że sam proces towrzenia jak również filmik są jak najbardziej ciekawe, to jednak mimo wszystko, w dalszym ciągu carbonowe obręcze z małą ilością szprych raczej nie przemawiają do mnie. Nie ma to jak stare poczciwe aluminium obręcze połączone z piastą za pośrednictwem 32 lub 36 szprychBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-31-2012, 16:44
A tam ortodoksi...Do carbonowej ramy może i bym się jeszcze przekonał, ba...nie trzeba by mnie było specjalnie długo przekonywać nie mniej jednak plastikowe koła zawsze były i...niestety pozostaną dla mnie czymś wręcz nie do przyjęciaBig Grin
12-31-2012, 16:50
Myślę, że sprawa ma się nieco inaczej w przypadku np kół Mavic Cosmic - tych nieco starszch modeli, gdzie właściwie stelarz obręczy pozostał aluminiowy, z zewnątrz jedynie były one "oklejone" włóknem węglowym tworzącym jednocześnie aerodynamiczny, wysoki profil. I właściwie to była jedyna zaleta takich właśnie kół bo ich waga nie zapierała dechu w piersiachBig Grin
12-31-2012, 17:02
Myślę, że podobnie jak z innym sprzętem najwyższej klasy tak i carbonowe koła kierowane są raczej do wąskiej grupy odbiorców, a wręcz zawodowców, dla ktorych przede wszystkim liczy się właśnie waga. Wytrzymałość itp schodzi w takim przypadku na drugi plan i nie ma się temu co dziwić. Warto przy tym nadmienić, że nie każdego stać na takie właśnie koła w związku z czym nie każdy też musi na takich jeździćTongue
12-31-2012, 17:13
Gdyby cena była adekwatna do ich wytrzymałości zapewne więcej ludzi wybierałoby właśnie takie rozwiąznie. Nie mniej jednak filmik uważam za bardzo ciekawy. Sam proces prasowania poszczególnych warstw nieco mnie ździwił, spodziewałem się raczej sklejania ich ze sobą za sprawą np jakiś klejów żywicznychTongue
01-01-2013, 16:40
(12-31-2012 17:13)Krzysiek22 napisał(a):  Gdyby cena była adekwatna do ich wytrzymałości zapewne więcej ludzi wybierałoby właśnie takie rozwiąznie.

Gdyby tak było zapewne i ja spróbowałbym czegoś takiegoBig Grin Problem polega jednak na tym że w tego typu rozwiązaniach wszystko jst dobrze póki...jest dobrze, ale już w przypadku większej lub mniejszej awarii robi się problem i to duży.
01-02-2013, 15:45
(12-31-2012 16:50)Tomek71 napisał(a):  Myślę, że sprawa ma się nieco inaczej w przypadku np kół Mavic Cosmic - tych nieco starszch modeli, gdzie właściwie stelarz obręczy pozostał aluminiowy, z zewnątrz jedynie były one "oklejone" włóknem węglowym tworzącym jednocześnie aerodynamiczny, wysoki profil. I właściwie to była jedyna zaleta takich właśnie kół bo ich waga nie zapierała dechu w piersiachBig Grin

No...powiedzmy, że na takie coś mógłbym jeszcze przystać. Rozumiem, że to coś na wzór starych kół Spinergy?Tongue
01-02-2013, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 16:56 przez Mateusz_maj91.)
Uważam, że jesteśmy siłą rzeczy troszkę nieobiektywni. Dlaczego? Bo myślę, że gdyby każdy z nas obejrzał film z taśmy produkcyjnej ram carbonowych także mało kto chciałby na nich jeździć obawiając się ich trwałości. Owszem...carbon to coś na wzór plastiku nie mniej jednak, tak jak pisal Piksel w innym wątku mimo niskiej wagi, mimo głuchego odgłosu pustki po pukaniu palcem w rame są to stosunkowo solidne komponenty. Nie zmienia to faktu, że owszem...mimo tego co pisze nadal boje się carbonu, być może dlatego, że widziałem na prawdę wiele pęknietych czy to ram czy właśnie kół wykonanych z tego tworzywa. Chodzi mi jednak o samo postrzeganie carbonu a także spojrzenie na proces produkcji nieco innym okiem. Warto spojrzeć na to z drugiej strony uświadamiając sobie np, że "jesli coś jest tak zrobione to chyba jest to zrobione dobrze - producent w końcu chyba najlepiej wie co robi" Tongue
01-02-2013, 15:58
Nie zgodzę się z Tobą Mateuszu. Produkcja i sprzedaż danych towarów to jedno a ich ewentualny serwis lub późniejsza naprawa to drugie. Zauwąz, ze gdyby każda z licząc się firm, czy to produkująca samochody, samoloty, odkurzacze czy właśnie ramy bądz koła rowerowe miała utrzymać się tylko i wyłącznie ze sprzedaży już dawno by splajtowała. Gwarancja, jej upływ, usterka towaru oraz późniejszy serwis lub w przypadku braku opłacalności naprawy zakup nowego towaru to dodatkowe pieniądze dla producenta. Po co więc starać i zrobić coś co będzie działa przez lata, tak jak stare komponenty Shimano XTR, XT czy w przypadku szosy Ultegra czy Dura Ace, skoro w przypadku awarii ludzie tak czy inaczej wrócą do nich? Takie są właśnie odwieczne prawa rynkuTongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości