Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie opony wybrać?
11-21-2012, 21:48
Jakie opony wybrać?
Mniej więcej raz na dwa lata staję przed dylematem wyboru opon do mojego górala. Producentów oraz samych modeli opon jest coraz więcej, a wszystko to wprawia mnie w coraz większe zakłopotanie. Pytam więc jakie opony wybrać, na czym się skupić oraz czy kierować w ich wyborze. Dodam, że Continental RaceKing na których jeździłem przed ostatnie dwa sezony dał mi mocno we znaki - teraz już wiem, że po prostu...potrzebuję lekkich opon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-22-2012, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-22-2012 20:31 przez Mateusz_maj91.)
RE: Jakie opony wybrać?
Osobiście polecam Ci Schwalbe Rocket Ron Evo. To lekka opona, która bardzo fajnie "niesie" zarówno na asfaltach jak i leśnych duktach. Nie wiem co osobiście preferujesz, nie mniej jednak ja nie jestem zwolennikiem grubych opon, dlatego właśnie moim uznaniem cieszą się stosunkowo cienkie 1,85. Mają także kilka wad a ta najistotniejsza jest "choroba" wszystkich lekkich opon, a wiec podatność na zużycia. Fakt jest jednak faktem, że po roku użytkowania kapcia na nich nie złapałemBig Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-23-2012, 02:19
Hmm, jeździłem ostatnio na kilku rodzajach opon i najbardziej przypadł mi do gustu model Geax Gato z tego co pamiętam 2.0, szczególnie dobrze spisywał się opona na tylnym kole.
11-23-2012, 16:14
O tych Gigs'ach ludzie różnie mówią, jedni chwalą, inni zaś nienawidzą. Fakt jest jednak faktem, że z pewnością jest to opona nieco tańsza od Schwalbe Rocket Ron Evo, nie mniej jednak odbiło się to na wadze, a jak pisał Tomek zależy mu na stosunkowo lekkich oponach. A może Maxxis Flyweight?Smile
11-23-2012, 16:38
Maxxis'ów Flyweight raczej nie polecam, co prawda jest to bardzo lekka oponka i na prawde fajnie "niesie" nie mniej jednak jest to swego rodzaju slik, a wiec opona z mały beżnikiem, co skutkuje wysoką podatnością na przebicia oraz...niepewnym zachowaniem roweru na odcinkach błotnych, ale i nie tylko...Undecided
11-24-2012, 11:50
Nieee...Maxxis'ów nie chce, każdy zakret bowiem pokonuje się w tego typu oponach z potem na plecach. Saguaro Gigs to mimo wszystko calkiem ciekawa propozycja moim przynajmniej zdaniem
08-31-2015, 19:28
moim zdaniem powinieneś zainwestować w
Schwalbe Rocket Ron Evo

niszczarki biurowe
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości