Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekka i niedroga sztyca - co wybrać?
04-04-2013, 11:53
RE: Lekka i niedroga sztyca - co wybrać?
No tak, ale poza przesunięciem środka ciężkości ku tułowi powoduje ona także chyba "wydłużenie" ramy, a to jest u mnie bardzo ważne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 11:56
Być może troszkę ją wydłuży, nie mniej jednak jeśli rama minimalnie "niedomaga" pod względem długości, to lepiej korygować to długością mostka niż sztyca, dlaczego? O tym pisałem w poprzednim poście. Owszem, rower z długim mostkiem będzie prowadził się nieco gorzej, nie mniej jednak gorsze właściwości jezdne odczujesz z pewnością rzadziej niż źle dobraną sztycęTongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-04-2013, 11:59
Aha...no to teraz wszystko już wiem. Tak więc..poza wymianą sztycy czeka mnie chyba nieco inna droga, a wiec pozostanie przy sztycy bez offsetu i zakup mostka - być może korzystajac z okazji do kompletu ze sztycą, a w tym przypadku rozsadnym wydają się być komponenty Smicy i Boplgiht'a, bo o ile sztyca Thomson'a na prawdę podoba mi się o tyle mostek w ogóle nie przemawia do mnie pod względem designuBig Grin
04-04-2013, 12:00
A zastanawiałeś się nad Easton'em? To także synonim wysokiej jakości i niezawodności, z fajnym designem - moim przynajmniej zdaniem. Cena jest już mnie atrakcyjna, nie mniej jednak zawsze można poszukać czegoś z drugiej rękiWink
04-04-2013, 12:07
Myślałem, ale cena jest mocno przesadzona, tym bardziej za w miarę wysokie modele w dobry stanie. Póki co zdecydowanie prowadzi u mnie Boplight i RaceFace, bo w Smice nie za bardzo przypada mi do gustu design, nie wiem własciwie dlaczegoBig Grin
04-04-2013, 12:12
Teraz przyszły mi do głowy jeszcze dwie propozycje... Pierwsza to klasa sama w sobie, a wiec Deda - myślę, że nie trzeba tego rekomendować, z mostkami nie ma najmniejszego problemu z dostepnością, choćby na allegro, moim zdaniem całkiem ciekawy design, sztyce także trafiają się, nie mniej jednak na coś fajnego musiałbyś chyba nieco poczekać. Druga propozycja, to Amoeba - o desingu nie chcę się wypowiadać, mnie nie przypadł on szczególnie do gustu, nie mniej jednak wydaje mi się, że może się podobać, zdecydowaną zaleta tego producenta jest jednak stosunkowo atrakcyjna cenaWink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-04-2013, 12:14
Jeśli chodzi o Amoebę, to rzeczywiście ma ona nieco specyficzny wygląd, choć na uwagę moim zdaniem zasługują głównie sztyce tego producenta. Warto pamiętać także o całkiem przyjemnym stosunku ceny do wagi, szczególnie w przypadku mostków.
04-04-2013, 20:19
Sztyca to sztyca, nie ma co się zbytnio zastanawiać, nie jest tak, że jak wybierzemy dobrą to będzie wieczna, a jak złą, to się od razu złamie. Kup taką, która spełnia kryteria i przy tym Ci się podoba.
04-04-2013, 20:45
(04-04-2013 20:19)Piksel napisał(a):  Sztyca to sztyca, nie ma co się zbytnio zastanawiać, nie jest tak, że jak wybierzemy dobrą to będzie wieczna, a jak złą, to się od razu złamie. Kup taką, która spełnia kryteria i przy tym Ci się podoba.

No tak, ale jakby nie było zakup sztycy wiąże się z wiekszym lub mniejszym wydatakiem, z tego właśnie względu wydaje mi się wiec, że zakup powinien być przemyślanySmile
04-04-2013, 20:49
Tomek, jeśli zastanawiasz się, to weź białego Boplight'a takiego jakiego zamówił Mateusz do swojego BMC, mają fajny design, a biały powinien pasować do wszystkiego. Co prawda nie wiem, jak będzie z czerwonym napisem, nie mnie jednak całkiem ciekawie to wszystko wyglądaSmile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: