Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokość siodełka - jak to regulować?
03-06-2013, 22:46
Wysokość siodełka - jak to regulować?
Jak powinno prawidłowo ustawić się wysokość siodełka? Kiedyś słyszałem coś o tym aby nogi nie były wyprostowane czy coś podobnego. Jest na to jakaś złota porada?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2013 12:05 przez Mateusz_maj91.)
RE: Wysokość siodełka - jak to regulować?
(03-07-2013 07:51)Piksel napisał(a):  Nie ma, nogi powinny być lekko zgięte przy najniższym punkcie korby,ale jak bardzo to zależy od Ciebie. Im niżej siodełko tym bardziej obciąża się kolana, a mimo to cały czas widać na maratonach "profesjonalistów" na za małych ramach, sztycach wywalonych w kosmos, którzy w najniższym punkcie korby mają w kolanie niemalże kąt 90stopni.

A i owszem..reguła taka istnieje. Siodełko ma być na takiej wysokości by siedząc na nim przy ustawieniu korby w linii z rurą podsiodłową dotykać dość swobodnie piętą pedału (oczywiście w butach do jazdy). W przypadku zbyt niskiego ustawienia siodełka cierpią nie tylko kolana, ale także pedałowanie jest mniej efektywne a przede wszystkim..pedałujesz z mniejsza siła. Zbyt wysokie jego ustawienie może prowadzić do kontuzji... Zbyt małe ramy? Jak zwykle przesadzasz Piksek. to ze Ty lubisz za dużo nie znaczy ze każdy musi tak miec, ja również wole delikatnie za małą niż delikatnie za dużą ramę - kwestia upodobań...po prostu...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-07-2013, 12:28
Mysle ze powinno tu sie pojawic wyjasnienie dotyczace "zbyt malej ramy'. Otoz zbyt mala rama, to taka ktora jest ZA KROTKA. Bo jesli chodzi o wysokosc ramy to im mniejsza, tym bezpieczniej. Zreszta mozna to zrekompensowac dluzsza sztyca i nie wplynie to ZUPELNIE na prowadzenie roweru. A rekompensowanie za krotkiej/dlugiej rury gornej przy pomocy dlugosci mostka niestety wplywa na prowadzenie roweru. Tak wiec poki sztyca 400 mm ogarnia nasza pozycje to jest okej, pod warunkiem ze tak niska rama odpowiada nam dlugoscia.

Odnosnie samej wysokosci siodla- Mateusz wyczerpal podstawowa kwestie od ktorej zaczynamy regulacje.

http://www.bikemarket.pl
03-07-2013, 13:40
Tutaj w moim przypadku sprawdza się komfort pedałowania. Im niżej tym gorzej. Poza tym wszystko zależy od Twojego wzrostu. Ja mam prawie wyprostowane nogi na pedałach w najniższym punkcie, ale jeździ mi się komfortowo. Musisz to więc samemu wyczyć Smile

Pozdrawiam, Mariusz Karczyński.
03-07-2013, 16:52
(03-07-2013 16:38)Piksel napisał(a):  Wpłynie, im niższa rama, tym mniejsza stabilność na zjazdach. Na mniejszych ramach niż te 19" przy moich 182cm na technicznych zjazdach mam wrażenie, że zaraz wylecę przez kiere, wpływa na to sztyca wywalona w kosmos.

Wynika to tylko z tego ze nizsza rama, to zwykle krotsza rama Big Grin i stad szybsza reakcja na ruch kiery. Sama wysokosc nie ma zadnego wplywu na prowadzenie jesli dlugosc i katy dla analogicznej tyle ze wyzszej ramy sa bez zmian Smile

03-07-2013, 17:02
(03-07-2013 16:54)Piksel napisał(a):  po prostu siodełko jest za wysoko w stosunku do kokpitu.

Wystarczy popracowac nad technika Wink

PS. u mnie sztyca wysunieta jest na 27 cm. W najwiekszej ramie jaka mialem wystawala na 24 cm. Nawet na trasach Powerade nie jest to zadnym problemem...

03-07-2013, 17:29
(03-07-2013 17:20)Piksel napisał(a):  Nie mam złej techniki, bardzo rzadko sprowadzam(...)

Jestem pod wrazeniem... Smile Ale pamietaj- nigdy nie jest tak dobrze, by nie moglo byc lepiej Wink

03-07-2013, 19:19
Adam, ale zawsze można przecież podnieść cały kokpit. W takim wypadku problem o którym pisałeś wcześniej powinien ustapić. Poza tym...jak Ty zjeżdżałeś ze myślaleś, że wypadniesz przez kierownice?Big Grin
03-08-2013, 12:58
Szczerze, ja zawsze ustawiam to pod siebie, tak, żeby to mi było wygodnie na rowerze, nie ma jakiegoś ustalonego odgórnego sposobu regulacji.
03-28-2013, 18:30
Ja też reguluje pod siebie, nie ma sposobu jak najlepiej ustawić siodełko, każdy ustawia pod siebie, tak jak mu wygodnie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: