Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś kiedykolwiek złamał ramę w rowerze?
02-25-2013, 23:29
RE: Czy ktoś kiedykolwiek złamał ramę w rowerze?
Racja, ale jak dobrze wiesz stalowe ramki ważą dobrej klasy waża około 2kg, a aluminiowe 1,5kg.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-27-2013, 09:15
Wychodzi z tego, ze przy wadze podobnej do stali otrzymamy ramę porównywalnie wytrzymałą na wszelkiego rodzaju uszkodzenia a jednocześnie znacznie sztywniejsza od zwykłej stali? Czego więc chcieć wiecej? Wszystko w temacie anorektycznych carbonowych ram Piksel...Big Grin
02-27-2013, 18:34
Skoro juz o żywotności...w niedziele widzialem kolejnego pękniętego, a własciwie...pękającego carbona. Tym razem wysoki model MTB Ridleya...Dawno z kolei nie widzialem pekniętego alu, nawet w przypadku wylajtowanych do 1300 gram Cannondale'ów lub nieco cięzszych Scott'ów ScaleBig Grin
02-27-2013, 19:06
(02-27-2013 18:55)Piksel napisał(a):  Poczytaj trochę o carbonie( ale nie bzdurnych opinii osób, które widziały go jedynie w katalogu, ani nie z tak samo bzdurnych zdjęć pękniętych ram, gdzie nawet nie znasz okoliczności ich uszkodzenia), a najlepiej kup sobie takiego, pojeździj, potestuj, gwarantuję że HT nie wróciłbyś już do alu.

Jak rzadko przyznaje temu chlopcu racje tak teraz wypada przyznac bo dobrze pisze Smile Nie ma co ukrywac- dobra carbonowa rama jest lepsza od najlepszej aluminiowej. Czemu- bo carbon ma o wiele lepsze wlasciwosci i parametry od alu. Plusem alu jest cena.

http://www.bikemarket.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-28-2013, 01:39
Ja tam swoje scandium lubię Smile ale pewnie tylko dlatego że karbonu nie miałem okazji jeszcze używać Wink
02-28-2013, 18:06
Może to dziwne, ale jeśli chodzi o mnie...w ostatnim czasie bardzo polubiłem swoją zimówkę, a więc chromomolibdenonową ramę Univegii. Owszem...pod względem technicznym mozna zarzucić jej bardzo wiele, od wiatkości zaczynając, a na wadze kończąc, nie mniej jednak fajnie tłumi drgania, a ja czuję się na niej po prostu dobrzeWink
02-28-2013, 18:37
Chromulki takie już własnie są. Niby wiotkie jednak bardzo przyjazne każdemu użytkownikowi. Druga sprawa jest też taka, że w dzisiejszych czasach nikt nie wymaga już zbyt wiele od nich, a aluminium, carbon i tytan zdecydowanie wzięły pod tym względem górę, a szkoda...Sad
03-06-2013, 22:33
Specialized robi podobno dość mocne ramy. Testował ktoś te ramy w terenach górzystych czy skacząc na nich?

Tam chyba nie ma karbonu, ale w niektórych modelach zwykłe aluminium. Gdzie tkwi sekret?
03-07-2013, 12:11
Sekret tkwi w tym ze w przypadku lekkiej ramy słowo "mocna" nie istnieje... Albo więc kupujesz cięzki i niski model jakiegoś producenta w tym wypadku niemal każda rama będzie wytrzymała (stosunkowo wytrzymala) albo kupujesz wylajtowaną "popierdółkę" licząc sie z tym ze może ona pęknac w kadej chwili. Dlatego własnie jedynym rozsądnym posunięciem jest kupowanie carbonowych ram ze sklepu - z gwarancją producenta, katowanie jej ile wlezie a po upływie gwarancji sprzedaż i zakup nowej...
03-07-2013, 13:42
Jaki jest sens katowania nowej ramy w rowerze? Specialized udziela dożywotniej gwarancji na swoje ramy, znajomy posiada, tak mi mówił, ale to nie znaczy, że on jakoś specjalnie "tyra" tą ramę i ogólnie cały rower Smile

Pozdrawiam, Mariusz Karczyński.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: