Forum MTB Forum Rowerowe
Jakie opony wybrać? - Wersja do druku

+- Forum MTB Forum Rowerowe (http://forummtb.pl)
+-- Dział: SPRZĘT (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Koła (/forumdisplay.php?fid=12)
+---- Dział: Opony (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Wątek: Jakie opony wybrać? (/showthread.php?tid=6780)

Jakie opony wybrać? - Tomek71 - 11-21-2012 21:48

Mniej więcej raz na dwa lata staję przed dylematem wyboru opon do mojego górala. Producentów oraz samych modeli opon jest coraz więcej, a wszystko to wprawia mnie w coraz większe zakłopotanie. Pytam więc jakie opony wybrać, na czym się skupić oraz czy kierować w ich wyborze. Dodam, że Continental RaceKing na których jeździłem przed ostatnie dwa sezony dał mi mocno we znaki - teraz już wiem, że po prostu...potrzebuję lekkich opon.

RE: Jakie opony wybrać? - Mateusz_maj91 - 11-22-2012 20:29

Osobiście polecam Ci Schwalbe Rocket Ron Evo. To lekka opona, która bardzo fajnie "niesie" zarówno na asfaltach jak i leśnych duktach. Nie wiem co osobiście preferujesz, nie mniej jednak ja nie jestem zwolennikiem grubych opon, dlatego właśnie moim uznaniem cieszą się stosunkowo cienkie 1,85. Mają także kilka wad a ta najistotniejsza jest "choroba" wszystkich lekkich opon, a wiec podatność na zużycia. Fakt jest jednak faktem, że po roku użytkowania kapcia na nich nie złapałemBig Grin

RE: Jakie opony wybrać? - AS987 - 11-23-2012 02:19

Hmm, jeździłem ostatnio na kilku rodzajach opon i najbardziej przypadł mi do gustu model Geax Gato z tego co pamiętam 2.0, szczególnie dobrze spisywał się opona na tylnym kole.

RE: Jakie opony wybrać? - Mateusz_maj91 - 11-23-2012 16:14

O tych Gigs'ach ludzie różnie mówią, jedni chwalą, inni zaś nienawidzą. Fakt jest jednak faktem, że z pewnością jest to opona nieco tańsza od Schwalbe Rocket Ron Evo, nie mniej jednak odbiło się to na wadze, a jak pisał Tomek zależy mu na stosunkowo lekkich oponach. A może Maxxis Flyweight?Smile

RE: Jakie opony wybrać? - Beniek - 11-23-2012 16:38

Maxxis'ów Flyweight raczej nie polecam, co prawda jest to bardzo lekka oponka i na prawde fajnie "niesie" nie mniej jednak jest to swego rodzaju slik, a wiec opona z mały beżnikiem, co skutkuje wysoką podatnością na przebicia oraz...niepewnym zachowaniem roweru na odcinkach błotnych, ale i nie tylko...Undecided

RE: Jakie opony wybrać? - Tomek71 - 11-24-2012 11:50

Nieee...Maxxis'ów nie chce, każdy zakret bowiem pokonuje się w tego typu oponach z potem na plecach. Saguaro Gigs to mimo wszystko calkiem ciekawa propozycja moim przynajmniej zdaniem

RE: Jakie opony wybrać? - jowitamartens - 08-31-2015 19:28

moim zdaniem powinieneś zainwestować w
Schwalbe Rocket Ron Evo